Меси до Вегхорст: Што гледаш глупав еден


2 копии

Луи ван Гал беше на чекор до полуфиналето на СП во Катар, но неговата Холандија загуби на пенали во дуелот со финалистот Аргентина. Тој натпревар донесе голема ...
| | веќе видена | слични

Денеска се враќаат возбудувањата на Светското првенство во Катар каде од 20.00 часот ќе се игра првото полуфинале помеѓу Аргентина и Хрватска на стадионот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шпанскиот судија, Матеу Лахоз нема да биде во конкуренција за судење на последните натпревари од Светското првенство.Матеу Лахоз е судија кој често знае да го ...
| | веќе видена | слични

По големиот број реакции на навивачите и особено на аргентинскиот фудбалер Лионел Меси кој рече дека е згрозен од тоа како шпанскиот судија Антонио Матеу Лахос ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 664 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 248 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси до Вегхорст: Што гледаш глупав еден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: