ВО ОБИД ДА ЈА СПАСИ ЕКОНОМИЈАТА британската влада ги олабавува строгите банкарски политики

Време зa читање: 5 минути Владата го објави она што го опишува како една од најголемите промени на финансиската регулатива повеќе од три децении. Се вели дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За да се надмине оваа совршена бура и за да светот се врати на патеката на развојот потребни се промени на микро и макроекономски план, како во напредните, ...
| | веќе видена | слични

Треба да го смениме пристапот кон изборот на претставниците на кои народот им дава мандат да одлучуваат во името на граѓаните. Неопходно е да избираме ...
| | веќе видена | слични

Компанијата G-CERTI од Скопје на пазарот нуди сертификациони услуги за менаџмент системи врз основа на ISO стандарди, други технички стандарди како и обуки за ...
| | веќе видена | слични

Реформите во јавните финансии имаат за цел подолгорочно и поквалитетно планирање на буџетските програми и буџетите, одржливост и континуитет во спроведување на ...
| | веќе видена | слични

На седницата на Советот за реформа на јавната администрација, на која присуствувале претставници на Владата и на владиниот Генерален секретаријат, експерти, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска, во Владата се одржа седница на Советот за реформа на јавната администрација, прва откако претседател на Владата е премиерот Димитар Ковачевски. На ...
| | веќе видена | слични

Во Владата денеска се одржа седница на Советот за реформа на јавната администрација, прва откако со владиниот кабинет раководи премиерот Димитар Ковачевски. На ...
| | веќе видена | слични

Државата не знае колку собира и каде се трошат парите од еколошките такси, Македонија нема интегриран систем за решавање на проблемите со животната средина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 189 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 297 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 171 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ОБИД ДА ЈА СПАСИ ЕКОНОМИЈАТА британската влада ги олабавува строгите банкарски политики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: