На ламјата да ѝ се отсече главата


Тргнувајќи од самостојноста на Македонија, па доаѓајќи до актуелните денешни состојби од сите сфери на македонското општество, нашите соговорници, професори, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не треба да имаме илузии дека со ангажманот на Американците во декорумпизација на државата сѐ ќе заврши многу брзо и државата ќе биде исчистена и препородена. ...
| | веќе видена | слични

Пишува: ЕМИЛИЈА ЦЕЛАКОСКА „Не нѐ бива, не бива држава од нас“ завршува познаникот и се прашувам дали тоа само така го вели како „убаво времево“, или навистина ...
| | веќе видена | слични

„Ниту еден посериозен процес во Македонија во овие 30 години не поминал без помош однадвор, било да станува збор за некаква реформа, во доменот на политиката, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи од СДСМ Никола Димитров, во вечерашното гостување во Тема на денот на ТВ Сител говорејќи за македонско бугарските ...
сите 567 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ вечерва одржува седница, на која меѓу темите е можното проширување на владината коалиција. На седницата на ИО, како што потврдија од ...
сите 261 | | | веќе видена

Гледаме дека првенците или одговрните лица во бугарските клубови во Македонија се членови на ВМРО-ДПМНЕ и од социјалните мрежи дознаваме дека не така одамна, ...
сите 398 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 220 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 409 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, придружуван од сопартијци, вечерва ги продолжи средбите со граѓаните на општина Врапчиште. Пред присутните, покрај Ахмети, се ...
сите 189 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На ламјата да ѝ се отсече главата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: