СКОПЈАНИ ЌЕ ДОБИЈАТ БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ, НО УШТЕ МАЛКУ ДА СЕ СТРПАТ: Арсовска го најавува по кризата


Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со спинување и дезинформирање на јавноста со тоа што ги извртуваат, сечат, лепат и монтираат зборовите на Ковачевски преку монтирани ...
| | веќе видена | слични

Владата идната недела ќе свика состанок со приватните превозници, Јавното сообраќајно претпријатие и Градот Скопје со цел да се информира за каков проблем ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на приватниот автобуски превозник „Слобода превоз“, Ленин Јовановски, истакна дека тие остануваат на своето барање и очекуваат во која било формат ...
| | веќе видена | слични

Управниот одбор на ЈСП Скопје преку препорака за преземање на активностите со цел намалување на долгови кон добавувачи бара од В.Д Директорот на ЈСП Скопје да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ленин Јовановски од „Слобода Превоз“ кажа дека остануваат на своето барање и очекуваат да бидат повикани од страна на премиерот Димитар Ковачевски.Јовановски ...
| | веќе видена | слични

Со презентирање на докази, аргументи и факти, приватните превозници идната недела ќе настапат на состанокот во Владата каде ќе има и претставници од ЈСП и Град ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст oд о дговор на новинарско прашање на премиерот Димитар Ковачевски “Првин ние сме сведоци на уште една потврда за тоа како функционира градот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
сите 216 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 29 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 195 | | | веќе видена

„Рано наутро тргнав од Истанбул за Адана, на пат од илјада километри, сега имам уште околу 200 километри пред мене. Има сообраќајни незгоди на патот, искршени ...
сите 315 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКОПЈАНИ ЌЕ ДОБИЈАТ БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ, НО УШТЕ МАЛКУ ДА СЕ СТРПАТ: Арсовска го најавува по кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: