Аргентина постави интересен рекорд на Мундијалите


Аргентина треба многу да внимава на блескавата француска традиција на Мундијалите, во недела од 16 часот во мечот за светската титула. Лионел Меси и ...
| | веќе видена | слични

Обложувач стана предмет на потсмев на фудбалските фанови ширум светот откако наместо в недела да навива за Аргентина против Франција во финалето на Светското ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската федерација на Хрватска објави дека фудбалерите во Загреб ќе се вратат во недела во 17:10 часот. Тој термин се поклопува со финалето кое започнува ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Хрватска разочара во полуфиналето против Аргентина и беа поразени со 3:0. Хрватите одиграа лош натпревар, па така останаа без втор пласман ...
| | веќе видена | слични

Хрватска во драматично полуфинале вчера го елиминираше Бразил од Мундијалот во Катар и не дозволи да гледаме „суперкласико“. Победата на Хрватите очигледно не ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Хрватска влезе во полуфиналето на Светското фудбалско првенство 2022, откако по голема борба го совлада Бразил на пенали. Но, изгледа тоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарски државјанин го натепал Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Поради овој инцидент беше повлечен бугарскиот ...
сите 659 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во вечерашното интервју за Аргумент плус на Телевизија 24, истакна дека Гоце Делчев е великан чиј роденден треба да ...
сите 377 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 430 | | | веќе видена

Република Северна Македонија годинава со 40 индексни поени е рангирана на 85 место од можни 180 на Индексот на перцепција на корупцијата (ИПК) за 2022 година ...
сите 64 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 254 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 235 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аргентина постави интересен рекорд на Мундијалите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: