Драматично расте каматата на задолжувањата на државата кај банките: Последните обврзници достигнаа и до 5,2 проценти

Најновите државни обврзници ќе котираат на Македонската берза, а за тоа берзата ја извести инвеститорската јавност. Првата државна обврзница почнува да котира ...
| | веќе видена | слични

Во ноември во Европската унија првпат се регистрирани 829.527 автомобили, што е за 16,3 отсто повеќе од ноември минатата година и четврти последователен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Календарската 2022 година се оценува како златна година за туризмот во Албанија, како во однос на странските туристи, така и по остварените приходи. -Во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Продолжува растот на дознаките на иселениците, кои, им ги испратиле на своите роднини во Албанија, во периодот јануари-септември, соопшти Централна банка на ...
| | веќе видена | слични

Според оценката на раководителите на деловните субјекти, индикаторот на доверба во преработувачката индустрија во ноември во однос на октомври годинава е ...
| | веќе видена | слични

Бројот на нови регистраации во ЕУ расте, а продажбата на автомобили опаѓа Александра Спасеска 15.12.2022 / 13:40 Авто новости Бројот на нови патнички возила ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во ноември 2022 година, месечната инфлација во Бугарија е 0,8 отсто во однос на претходниот месец, а годишната инфлација за ноември 2022 година во однос на ...
| | веќе видена | слични

Ноемвриската инфлација од 15,1 отсто на годишно ниво е во согласност со очекувањата на Народната банка на Србија, со констатација дека растот на цените на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека инфлацијата во САД опаѓа и дека работите се движат во вистинска насока, иако има уште работа. „Ќе треба време ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 479 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 606 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 188 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драматично расте каматата на задолжувањата на државата кај банките: Последните обврзници достигнаа и до 5,2 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: