Строги безбедносни мерки во Бундестагот по апсењата поради државен удар


Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Се претпоставува дека најмалку 120 луѓе знаеле за наводните планови на движењето Граѓани на Рајхот за насилно соборување на германската Влада, јави германската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германското Министерство за одбрана сака да го олесни отстранувањето на екстремистите од армијата. Барањето е поднесено во време кога во земјава се води ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните на Рајхот, ултрадесничарско германско движење кое планираше државен удар, пред извесно време купиле оружје за своите терористички акции во Хрватска, ...
| | веќе видена | слични

Познатиот готвач чија ќерка е девојка на фудбалерот на Реал Мадрид, Дејвид Алаба и поранешен полицаец, кој некогаш имал задача да ги штити еврејските заедници ...
| | веќе видена | слични

Бундестагот денеска ќе одржи дебата за истрагата за екстремно десничарската терористичка група која наводно планирала да ја собори германската влада, јави ДПА. ...
| | веќе видена | слични

Германија планира да ги заостри законите за оружје откако беше откриен заговор на екстремно десничарска група за соборување на владата, изјави министерката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 481 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се сите оние луѓе кои не сакаат Македонија да биде дел од Европската ...
сите 879 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат 12-месечната војна на Русија.Фирмите и бизнисмените кои ...
сите 418 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 189 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 183 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Строги безбедносни мерки во Бундестагот по апсењата поради државен удар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: