ЕСМ Продажба за декември набави 40.600 MWh електрична енергија за дополнителни снабдувања по одлуки на Влада


ЕСМ Продажба за декември набави 40.600 MWh електрична енергија наменета пред се за потребите за дополнителни снабдувања по одлуки и задолженија од Влада на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цената на струјата која државната ЕСМ и ја понуди на ЕВН Хоум е поевтина од производната и таквата одлука е политичка, сметаат експерти. Цената од 56 евра за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бизнисот го вклучи алармот, поради скапата струја, ќе се затворат над 30 отсто од компаниите, а над 10 илјади работници ќе останат без работа. Компаниите што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) следната недела треба да ја донесе одлуката за цената на електричната енергија на регулираниот пазар ...
| | веќе видена | слични

Работата на секое трговско друштво во државна сопственост, јавно претпријатие или институција ја евалуира Комисија за економски систем врз основа на финансиски ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски , кој пред десетина изјави дека „не трпи“ директори на државни институции кои со месеци и години не плаќале струја во нивните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 496 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 291 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 249 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 228 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ Продажба за декември набави 40.600 MWh електрична енергија за дополнителни снабдувања по одлуки на Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: