ДЕБАТА ЗА ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА ДАНОКОТ НА ЕКСТРА ПРОФИТ Продолжува континуираниот дијалог со бизнис заедницата, вели Бесими

Министерството за финансии во рамки на транспаретниот и инклузивен процес што го спроведува во креирањето на политиките почнува дебата за иницијативата за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Собранието ги усвои измените на Законот за данокот на личен доход со кој од 1 јануари 2023 година се продолжува со примена на рамниот данок од 10 проценти, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хрватскиот Сабор денеска на вонредна седница го изгласа Законот за дополнителен данок на добивка, според кој компаниите со зголемена добивка ќе бидат оданочени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повторно ретерирање! Ако Владата спроведува „даночна реформа“ со која ретерира од спороведување на прогресивното оданочување за кое донесе одлука „пу пу ...
| | веќе видена | слични

Во анализа со наслов ,,Повторно ретерирање!” , екс директорката на УЈП Анастасија Илиеска открива што всушност ќе постигне владата со својата најнова ...
| | веќе видена | слични

Ова е дел од Концептот на даночна реформа, што го подготви Министерството за финансии, а кој треба да придонесе кон поголема праведност и поправична ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Надлежните бомбастично најавија дека се откажуваат од прогресивното оданочување, но сепак се очекуваат зголемени приливи во државната каса токму од даноците.“ ...
| | веќе видена | слични

Надлежните бомбастично најавија дека се откажуваат од прогресивното оданочување, но притоа сепак се очекуваат зголемени приливи во државната каса токму од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 498 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 272 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 312 | | | веќе видена

Големиот пријател на Македонија и хрватски македонист, универзитетскиот професор Горан Калоѓера од Хрватска со фејсбук -порака до Ковачевски, Ахмети и сите ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕБАТА ЗА ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА ДАНОКОТ НА ЕКСТРА ПРОФИТ Продолжува континуираниот дијалог со бизнис заедницата, вели Бесими

Од:
До кого (е-маил):
Порака: