Бесими: Продолжува континуираниот дијалог со бизнис заедницата

11 копии

Собранието ги усвои измените на Законот за данокот на личен доход со кој од 1 јануари 2023 година се продолжува со примена на рамниот данок од 10 проценти, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хрватскиот Сабор денеска на вонредна седница го изгласа Законот за дополнителен данок на добивка, според кој компаниите со зголемена добивка ќе бидат оданочени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повторно ретерирање! Ако Владата спроведува „даночна реформа“ со која ретерира од спороведување на прогресивното оданочување за кое донесе одлука „пу пу ...
| | веќе видена | слични

Во анализа со наслов ,,Повторно ретерирање!” , екс директорката на УЈП Анастасија Илиеска открива што всушност ќе постигне владата со својата најнова ...
| | веќе видена | слични

Ова е дел од Концептот на даночна реформа, што го подготви Министерството за финансии, а кој треба да придонесе кон поголема праведност и поправична ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Надлежните бомбастично најавија дека се откажуваат од прогресивното оданочување, но сепак се очекуваат зголемени приливи во државната каса токму од даноците.“ ...
| | веќе видена | слични

Надлежните бомбастично најавија дека се откажуваат од прогресивното оданочување, но притоа сепак се очекуваат зголемени приливи во државната каса токму од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украински дрон Бајракатар ТБ2.A ...
сите 160 | | | веќе видена

Во Северна Македонија на 2 април ќе се отворат седум избирачки места за бугарските избори, соопшти „БНР“. Според податоците објавени на веб-страницата на ...
сите 203 | | | веќе видена

За СДСМ, напредокот на државата, граѓаните и нивниот животен стандард секогаш се на прво место. СДСМ и во време на кризи, покажа што значи вистинска грижа за ...
сите 311 | | | веќе видена

САД го поздравуваат договорот што Косово и Србија го постигнаа во Охрид со посредство на ЕУ за имплементација на Договорот за патот кон нормализација на ...
сите 660 | | | веќе видена

Завчера, полицијата заедно до инспектори од Државниот пазарен инспекторат, извршиле контрола на правни и физички лица кои вршат дејност од областа на девизното ...
сите 40 | | | веќе видена

Министрите за правда од целиот свет ќе се сретнат денеска во Лондон за да разговараат за зголемување на поддршката за Меѓународниот кривичен суд (МКС) откако ...
сите 209 | | | веќе видена

Бизнисот се снаоѓа и опстојува со постојната патна инфраструктура, тоа го покажуваат состојбите, но се бори со основни работи, кои треба да бидат надминати, па ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Продолжува континуираниот дијалог со бизнис заедницата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: