Какви каматни стапки плаќа државата кај домашните кредитори?!

5 копии

Шпаркасе Банка продолжува со атрактивна, промотивна понуда за сите клиенти што се заинтересирани да штедат во денари и во евра и кои посакуваат да направат ...
| | веќе видена | слични

Шпаркасе Банка со атрактивни услови за штедење – Депозит Плус и Депозит Прогрес во промотивна понуда до 31.3.2023 Александра Спасеска 15.12.2022 / 16:29 Промо ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии
3 копии

Заострената монетарната политика се одрази врз каматите на кредитите. Банките ги зголемија, што е еден од факторите за заострување и на условите за ...
| | веќе видена | слични

Најновите државни обврзници ќе котираат на Македонската берза, а за тоа берзата ја извести инвеститорската јавност. Првата државна обврзница почнува да котира ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Какви каматни стапки плаќа државата кај домашните кредитори?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: