Куманово: Граѓаните со поделени мислења за намалувањето на цените


6 копии

Бизнисот го вклучи алармот, поради скапата струја, ќе се затворат над 30 отсто од компаниите, а над 10 илјади работници ќе останат без работа. Компаниите што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) следната недела треба да ја донесе одлуката за цената на електричната енергија на регулираниот пазар ...
| | веќе видена | слични

Работата на секое трговско друштво во државна сопственост, јавно претпријатие или институција ја евалуира Комисија за економски систем врз основа на финансиски ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски , кој пред десетина изјави дека „не трпи“ директори на државни институции кои со месеци и години не плаќале струја во нивните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 498 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 272 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 312 | | | веќе видена

Големиот пријател на Македонија и хрватски македонист, универзитетскиот професор Горан Калоѓера од Хрватска со фејсбук -порака до Ковачевски, Ахмети и сите ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куманово: Граѓаните со поделени мислења за намалувањето на цените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: