Далиќ: Не смееме да ги повториме грешките на Србија против Бразил

Легендарниот хрватски тренер Мирослав Чиро Блажевиќ по подолго време се појави во јавноста и тоа да прими награда. Популарниот Чиро е прв добитник на наградата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Видеото на кое се гледа како Златко Далиќ за момент го прекинува интервјуто на Лионел Меси стана вирало на социјалните мрежи, но иако доста пофалби за гестот ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес-конференција селекторот на Хрватска Златко Далиќ ги изененади новинарите. Имено, откако Далиќ ја заврши конференцијата за новинарите во ...
| | веќе видена | слични

Aргентина е првиот финалист на Светското првенство, Хрватска вчера не беше достоен противник и „гаучосите“ со 3:0 обезбедија место во финалето. Предводник на ...
| | веќе видена | слични

Лео Меси можеби го провоцираше Луј ван Гал и ги навредуваше Холанѓаните, но вчера покажа голема почит кон Златко Далиќ и го прекина интервјуто за да се ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Аргентина со победата против Хрватска се пласираше во финалето на Светското првенство, а финалето ќе биде последен натпревар во дресот на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Аргентина, Лионел Меси, по победата над Хрватска во полуфиналето на Светското првенство во Катар, за момент го прекина интервјуто, за да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 498 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 312 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 272 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 109 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Далиќ: Не смееме да ги повториме грешките на Србија против Бразил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: