Тешка сообраќајка на патот Струга-Дебар, две сопатнички со повреди

4 копии
9 копии

Вчера попладне, на крстосницата кај „Ист гејт мол“, возач со „Хонда“ удрил во полицаец, кој е повреден, соопшти МВР. „На 15.12.2022 во СВР Скопје било ...
| | веќе видена | слични

Млада кичевчанка вчера пријавила дека била касната од куче во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. - На 15.12.2022 во 15.15 часот во Полициската станица Центар, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 480 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 161 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 104 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски е политичар без став и визија за стратешките прашања и делува против интересите на државата и на граѓаните. Затоа тој и целата ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка на патот Струга-Дебар, две сопатнички со повреди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: