Малолетник и девојче повредени завршија во болница, се возеле на мотоцикл

Вчера во 22.25 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„Козјачка“ во с.Доброшане, кумановско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Вчера попладне, на крстосницата кај „Ист гејт мол“, возач со „Хонда“ удрил во полицаец, кој е повреден, соопшти МВР. „На 15.12.2022 во СВР Скопје било ...
| | веќе видена | слични

Млада кичевчанка вчера пријавила дека била касната од куче во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. - На 15.12.2022 во 15.15 часот во Полициската станица Центар, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 735 | | | веќе видена

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 341 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Амасадорот на ЕУ, Дејвид Гир вели дека сите земји кои сакаат да се придружат на ЕУ, треба да ги применуваат стандардите за човекови права. Тоа се очекувањата, ...
сите 272 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 304 | | | веќе видена

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник и девојче повредени завршија во болница, се возеле на мотоцикл

Од:
До кого (е-маил):
Порака: