Скопјанка си го оставила автомобилот на перење, полицијата ги привела вработените

На 08.12.2022 во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит пазар ги лишиле од слобода ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии
8 копии

Вчера попладне, во 12.00 часот на граничен премин Делчево, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин Делчево го лишиле од слобода ...
| | веќе видена | слични

Полицијата на дело фатила крадец кој се обидел да изврши кражба во објект во скопски Центар. Како што објави МВР станува збор за 30 годишен жител на Куманово. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вчера во 14.30 часот на ул.„Венјамин Мачуковски“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Аеродром, со судска наредба, го лишиле од слобода ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 516 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 161 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанка си го оставила автомобилот на перење, полицијата ги привела вработените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: