ДОЈАВА ЗА БОМБА и во ТРАНСПОРТЕН ЦЕНТАР во Скопје


Членовите на групата „Поддршка за онлајн настава“ по повеќе месчениот притисок врз учениците со низата дојави за поставени бомби во основните и средните ...
| | веќе видена | слични

На електронските адреси на десет училишта во Скопје и пет во Битола, како и Фудбалската федерација на Македонија, хотел Александар Палас, хотел Мериот, ...
| | веќе видена | слични

Дојави за бомби утрово биле испратени до хотелот „Александар Палас“, Меѓународниот аеродром – Скопје и „Ист гејт мол“. Од „Александар палас“ се eвакуираа ...
| | веќе видена | слични

Во објава на својата официјална страна на фејсбук градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски информира дека завршија безбедносните проверки за ...
| | веќе видена | слични

Групата „Поддршка за онлајн настава “ испрати барање адресирано до ВЛАДА НА РСМ, МИНИСТЕР ЗА ОБРАЗОВАНИЕ И НАУКА, БИРО ЗА РАЗВОЈ НА ОБРАЗОВАНИЕТО, УНИЦЕФ, ...
| | веќе видена | слични

Неформалната група „Поддршка за он лајн настава“ попладнево до медиумите испратија соопштение во кое бараат итно воведување он лајн настава. Причината за ...
| | веќе видена | слични

Мала анализа на утринските закани со бомби кај нас и во земјите од соседството укажува дека интензивирањето се движи по слично сценарио. Пред речиси еден месец ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОЈАВА ЗА БОМБА и во ТРАНСПОРТЕН ЦЕНТАР во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: