Блокадата на приватните превозници продолжува само на „Илинденска“


ВМРО-ДПМНЕ продолжува со спинување и дезинформирање на јавноста со тоа што ги извртуваат, сечат, лепат и монтираат зборовите на Ковачевски преку монтирани ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Како по правило секогаш кога Димитар Ковачевски е фатен во небрано со некој скандал за фирма на неговиот кум или неговата сопруга, тогаш Данела Арсовска му ...
| | веќе видена | слични

Кавгите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски од една и Данела Арсовска од друга страна, открија шокантни, скандалозни признанија за навреди и закани за влечење ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Данела Арсовска и нејзиното однесување водат само кон сомнеж дека таа нема деловна способност за да ја извршуваа оваа јавна функција – прв човек на град ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е истата партија со насилничка и режимска матрица која 11 години ги тероризираше граѓаните и државата, а се грижеше само ...
| | веќе видена | слични

Владата идната недела ќе свика состанок со приватните превозници, Јавното сообраќајно претпријатие и Градот Скопје со цел да се информира за каков проблем ...
| | веќе видена | слични

Директорот на приватниот автобуски превозник „Слобода превоз“, Ленин Јовановски, истакна дека тие остануваат на своето барање и очекуваат во која било формат ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски наместо да даде одговор за новото покачување на цената на струјата, да даде одговор на скандалите поврзани со Онишченко, и новиот директор на АНБ ...
| | веќе видена | слични

Тактиката Арсовска да измислува лаги, а Ковачевски да ја брани и да ги шири тие лаги, само кажува што било договорено на нивните тајни средби. Улогата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 492 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 358 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и на повисоките места и од дожд и снег во пониските предели. Попладне ќе ...
сите 207 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 158 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блокадата на приватните превозници продолжува само на „Илинденска“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: