(ВИДЕО) Шкријељ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да најдат решение за хаосот што го создадоа во Скопје


„Делумното повлекување на блокадата не значи и решение на хаосот во Скопје што го создаде ВМРО-ДПМНЕ. Граѓаните на Скопје живеат во заглавен град, со колабиран ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како по правило секогаш кога Димитар Ковачевски е фатен во небрано со некој скандал за фирма на неговиот кум или неговата сопруга, тогаш Данела Арсовска му ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Данела Арсовска и нејзиното однесување водат само кон сомнеж дека таа нема деловна способност за да ја извршуваа оваа јавна функција – прв човек на град ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е истата партија со насилничка и режимска матрица која 11 години ги тероризираше граѓаните и државата, а се грижеше само ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски наместо да даде одговор за новото покачување на цената на струјата, да даде одговор на скандалите поврзани со Онишченко, и новиот директор на АНБ ...
| | веќе видена | слични

Тактиката Арсовска да измислува лаги, а Ковачевски да ја брани и да ги шири тие лаги, само кажува што било договорено на нивните тајни средби. Улогата на ...
| | веќе видена | слични

Управниот одбор на ЈСП Скопје преку препорака за преземање на активностите со цел намалување на долгови кон добавувачи бара од В.Д Директорот на ЈСП Скопје да ...
| | веќе видена | слични

Таа изјава е производот на тајните средби на Ковачевски и Арсовска во владата, смета Драган Ковачки член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање ...
| | веќе видена | слични

Зарко Милошевски, е истурен играч на Виктор Димовски и Миле Зечевиќ. Милошевски е вработен во службата во време на СДС, а унапредуван во време на Зечевиќ. На ...
| | веќе видена | слични

Арсовска и Тачела коалицијата прво народот го нарекоа багра, а сега измислува непостоечки работи и разговори кои не се случиле. Отворено се сомневаме дали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 498 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 312 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 272 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 109 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Шкријељ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да најдат решение за хаосот што го создадоа во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: