Путин: Желбата на Западот за доминација ја зголемува опасноста од судири


Западните сили со сите можни средства настојуваат да ја одржат доминацијата на светската сецена со што ја зголемуваат опасноста од избивање на судири, истакна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Руското раководство се подготвува за продолжена војна во Украина, така што сите земји-членки на НАТО кои го поддржуваат Киев мора да продолжат да обезбедуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменикот-шеф на Советот за безбедност на Русија Дмитриј Медведев истакна дека легитимна цел на руската армија може да биде воено-политичкото раководство на ...
| | веќе видена | слични

Секоја земја, која Русија ја оквалификувала како непријателска, поради поддршката и помошта на Украина, во кои спаѓа и Македонија, може да биде легитимна цел ...
| | веќе видена | слични

Дмитриј Медведев рече дека легитимна цел на руската армија може да биде воено-политичкото раководство на земја која е непријател на Русија.Заменик-шефот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој рече дека „Русија ќе развие економски врски со земјите од Азија, Африка и Латинска Америка“, откако западните земји воведоа строги финансиски и економски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 301 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 306 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Желбата на Западот за доминација ја зголемува опасноста од судири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: