Автобусите заминаа кон Град Скопје, превозниците бараат средба со премиерот


Како што најавија синоќа, по 10 часот утрово, возачите од приватните превозници „Слобода превоз“ и „Мак-експрес“ започнаа да ги тргаат автобусите од големите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата идната недела ќе свика состанок со приватните превозници, Јавното сообраќајно претпријатие и Градот Скопје со цел да се информира за каков проблем ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на приватниот автобуски превозник „Слобода превоз“, Ленин Јовановски, истакна дека тие остануваат на своето барање и очекуваат во која било формат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управниот одбор на ЈСП Скопје преку препорака за преземање на активностите со цел намалување на долгови кон добавувачи бара од В.Д Директорот на ЈСП Скопје да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ленин Јовановски од „Слобода Превоз“ кажа дека остануваат на своето барање и очекуваат да бидат повикани од страна на премиерот Димитар Ковачевски.Јовановски ...
| | веќе видена | слични

Со презентирање на докази, аргументи и факти, приватните превозници идната недела ќе настапат на состанокот во Владата каде ќе има и претставници од ЈСП и Град ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст oд о дговор на новинарско прашање на премиерот Димитар Ковачевски “Првин ние сме сведоци на уште една потврда за тоа како функционира градот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска информира дека следната недела ќе свика состанок со приватните превозници, ЈСП и Градот Скопје со цел да се информира за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 478 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 643 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автобусите заминаа кон Град Скопје, превозниците бараат средба со премиерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: