Стејт Департментот најавува нови санкции за корумпирани функционери во светот


На Меѓународниот ден на борбата против корупцијата, Стејт Департментот најавува нови санкции за корумпирани функционери, секаде во светот. Пред три дена во ...
| | веќе видена | слични

Привремено е одложена финалната пресметка меѓу таканаречените Скопско и Струмичко крило во Социјалдемократскиот сојуз, тврдат партиски извори кои себе си се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доаѓањето на тимот за санкции на САД е добра вест за борбата против корупцијата, а лоша вест за власта, вели за „ “ универзитетскиот професор и поранешен ...
| | веќе видена | слични
9 копии

– Посетата на американскиот тим за санкции е во функција на скенирање на состојбите во судството, но политичката порака од тоа е дека треба сами да ги ...
| | веќе видена | слични

Владата не ги повикала истражителите на САД во земјата, потврди денеска премиерот Димитар Ковачевски, наведувајќи дека тој немал средба со нив и дека се работи ...
| | веќе видена | слични

Тимот од САД за борба против корупцијата во Македонија беше и замина, а наскоро треба да се знаат и лицата кои ќе се најдат на црната листа. Според објавите ...
| | веќе видена | слични

Владата го зголеми буџетот и капацитетите, останува на судиите и на јавните обвинители да ја завршуваат својата обврска со интегритет, да не бидат подложни на ...
| | веќе видена | слични

„Една од седумте глави на ламјата, наречена корупција, се наоѓа во Обвинителството!“ – се вели во анализата со наслов „Јавно обвинување за јавните обвинители“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 462 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 361 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и на повисоките места и од дожд и снег во пониските предели. Попладне ќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стејт Департментот најавува нови санкции за корумпирани функционери во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: