Прехранбените фирми можат да се пријават до 20 декември за субвенционирана струја


Субвенционирано снабдување со електрична енергија преку ЕСМ продажба почна од 1 декември за пријавените и прифатени физички и правни лица регистрирани за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) следната недела треба да ја донесе одлуката за цената на електричната енергија на регулираниот пазар ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Граѓаните нема да имаат ценовен шок на 1 јануари 2023 година во однос на цената на струјата, а оние граѓани коишто најмалку трошат, коишто најмногу заштедиле, ...
| | веќе видена | слични

Државната ЕСМ понуди за 16% повисока цена на ЕВН хоум за снабдување на домаќинствата со струја. Владата ја криеше , ЕВН ја објави – од сегашните 48 евра за ...
| | веќе видена | слични

Државната компанија АД ЕСМ доставила поскапа понуда на денешниот тендер на ЕВН Хоме за снабдување со електрична енергија за периодот од јануари до јуни 2023 ...
| | веќе видена | слични

За околу 16% поскапа струја му понудила АД ЕСМ на ЕВН Хоум. Односно од цена 56 евра наместо досегашните 48% за периодот јануари – јуни 2023 година.На јавниот ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ понуди за 16% повисока цена на струјата на тендерот на универзалниот снабдувач ЕВН ХОУМ. Сегашната цена од 48 евра за мегаватчас се зголемува на 56 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 271 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 173 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 297 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прехранбените фирми можат да се пријават до 20 декември за субвенционирана струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: