Забрзува растот на зелените кредити во третиот квартал од 2022 година

4 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) и ПроКредит Банка Македонија (ПроКредит) продолжуваат во промовирање на енергетската ефикасност во Македонија со ...
| | веќе видена | слични

Ќе бидеме упорни и ќе настојуваме за Владата и надлежните институции да започнат со долгоочекуваната енергетска транзиција преку инвестиции во одржливо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главен и најголем извор на загадување на национално ниво отсекогаш е производството на енергија од фосилни горива, а веднаш по него се големите индустриски ...
| | веќе видена | слични

Програмата за поддршка на финансирање на зелената економија (GEFF) повторно се проширува, благодарение на успешната соработка помеѓу ПроКредит Банка и ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на бизнис-заедницата и економските експерти предупредуваат дека треба да се биде внимателен во ваквата монетарна политика, зашто на крајот некој ...
| | веќе видена | слични

Матјаж Хан, словенечки министер за економија и инфраструктура оцени дека: „односите меѓу Словенија и Северна Македонија се одлични и пријателски, објави Н1 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 479 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се сите оние луѓе кои не сакаат Македонија да биде дел од Европската ...
сите 646 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 189 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат 12-месечната војна на Русија.Фирмите и бизнисмените кои ...
сите 354 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрзува растот на зелените кредити во третиот квартал од 2022 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: