НБРМ: Расте бројот на кредити за еколошки цели

4 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) и ПроКредит Банка Македонија (ПроКредит) продолжуваат во промовирање на енергетската ефикасност во Македонија со ...
| | веќе видена | слични

Ќе бидеме упорни и ќе настојуваме за Владата и надлежните институции да започнат со долгоочекуваната енергетска транзиција преку инвестиции во одржливо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главен и најголем извор на загадување на национално ниво отсекогаш е производството на енергија од фосилни горива, а веднаш по него се големите индустриски ...
| | веќе видена | слични

Програмата за поддршка на финансирање на зелената економија (GEFF) повторно се проширува, благодарение на успешната соработка помеѓу ПроКредит Банка и ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на бизнис-заедницата и економските експерти предупредуваат дека треба да се биде внимателен во ваквата монетарна политика, зашто на крајот некој ...
| | веќе видена | слични

Матјаж Хан, словенечки министер за економија и инфраструктура оцени дека: „односите меѓу Словенија и Северна Македонија се одлични и пријателски, објави Н1 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБРМ: Расте бројот на кредити за еколошки цели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: