Куртхан Апајдин, главен извршен директор на „Лимак Скопје“: „Diamond of Skopje“ дава нова димензија на урбаното живеење

Куртхан Апајдин, прв човек на „Лимак Скопје“, веќе неколку години живее во главниот град. Тој е градежен инженер со огромно и разновидно искуство, стекнато ...
| | веќе видена | слични

Од Партенон и Акропол до огромната низа градски храмови и амфитеатри, Атина е најпозната по своите спектакуларни антички градби. Но, тоа наскоро би можело да ...
| | веќе видена | слични

Знаеме колку е важно да се зачува природата, за да можеме ние, како и нашите деца, да уживваме во планетата каква што ја знаеме. Тоа го сфатиле и во Грција, па ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска присуствуваше на свеченото отворање на фабриката за гуми на јапонската компанија Toyo Tire во Инџија. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собранието на Бугарија ја осуди антибугарската кампања во Северна Македонија и тепањето на, како што се вели во резоулцијата, Бугаринот Христијан Пендиков. ...
сите 610 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 248 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 237 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

МВР при контрола во камион и магацин пронајде 800 килограми прехрамбени артикли со изминат рок на траење и празна амбалажа за пакување. Пронајдената стока, од ...
сите 425 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 267 | | | веќе видена

„Не можам да кажам дека верувам дека испраќањето тенкови е чекор кон решавање на украинската криза“, изјави Ердоган за турската телевизија ТРТ.Тој посочи дека ...
сите 299 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 111 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куртхан Апајдин, главен извршен директор на „Лимак Скопје“: „Diamond of Skopje“ дава нова димензија на урбаното живеење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: