Нема поголем пораз и признание дека власта е корумпирана од тоа странци да расчистуваат со криминалот во државата, вели ВМРО-ДПМНЕ


Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Оливер Спасовски на командирска позиција во РЦ Запад, на ГП Блато назначил осудено лице кое веќе лежело затвор за криумчање и злоупотреба на службената ...
| | веќе видена | слични

На чело на министерството за внатрешни работи веќе 7 години е Оливер Спасовски, човек кој во предизборието и пред доаѓање на власт на неговата матична партија ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
4 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во соопштение го обвини Министерството за внатрешни работи дека на граничниот премин Ќафасан за командир е поставено лице со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МВР и СДС да не лажат. Спасовски со свој потпис го назначил Бесфор Аме на командирска позиција во РЦ Запад, на ГП Блато. Бесфор Аме е полициски службеник, кој ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Оливер Спасовски за командири на гранични премини поставува луѓе со отслужена казна затвор за криумчарење и шверц. За командири на гранични премини, наместо ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на СДСМ Снежана Калеска-Ванчева синоќа во емисијата „Топ тема“ истакна дека по дефиниција власта е најодговорна, но едно треба да биде јасно, ниту ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Учтиво, културно, достоинствено. Вака ВМРО-ДПМНЕ ќе го чествува денот на раѓањето на Гоце Делчев, рече Сашо Клековски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 498 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 492 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 70 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема поголем пораз и признание дека власта е корумпирана од тоа странци да расчистуваат со криминалот во државата, вели ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: