Нови обвинувања од поранешни вработени во Твитер: „Маск отпуштил повеќе жени отколку мажи“

Две жени кои останаа без работа на Твитер кога милијардерот Илон Маск ја презеде сопственоста на социјалната мрежа, ја тужеа компанијата пред федералниот суд, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илон Маск бил гостин во текот на настапот на комичарот Дејв Шапел во Сан Франциско, а неговите чудни движења набрзо станале хит на социјалните мрежи. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Во обидот на Илон Маск да го направи Twitter попрофитабилна компанија, тој наводно спроведува сè поекстремни мерки за намалување на ...
| | веќе видена | слични

Најбогатиот човек на светот, Илон Маск, немал поим што ќе доживее на настапот на комичарот Дејв Шапел. Имено, Маск му се придружил на комичарот на сцената за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Група поранешни вработени на Твитер кои ја тужат компанијата се огласија во четвртокот, тврдејќи дека масовните отпуштања на новиот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Ако некогаш сте посакале да поседувате дел од седиштето на Твитер, компанијата продава на аукција десетици предмети со сувенири и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Чистачите во седиштето на Твитер во Сан Франциско изјавија за Би-Би-Си дека биле отпуштени без отпремнина. Еден од нив изјави за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови обвинувања од поранешни вработени во Твитер: „Маск отпуштил повеќе жени отколку мажи“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: