Африм Османи, Влада Урошевиќ, Исмет Рамиќевиќ и кардиохирургот Јовев добитници на државната награда „Св. Климент Охридски“

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
| | веќе видена | слични

Наградата ќе им биде врачена на добитниците на 21 декември, денот на раѓањето на Мито Хаџи Василев-Јасмин. Државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин“ со која ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Публицистот Александар Трајковски е добитник на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин“ за оваа година за остварувања во областа на публицистиката и ...
| | веќе видена | слични

Публицистот Александар Трајковски и новинарката Лаура Папранику-Бејтула се годинашни добитници на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин“ за 2022, соопшти ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Државната награда „Мето Јовановски“ за 2022 година што се доделува за долгогодишни остварувања во областа на промоцијата, заштитата и унапредувањето на ...
| | веќе видена | слични

На Меѓународниот ден за човекови права 10 Декември во Собранието беше свечено доделено признанието за придонес во областа на човековите права. Оваа година ...
| | веќе видена | слични

Ленче Здравкин и Денис Јанкуловски добитници на државната награда „Мето Јовановски“ за 2022 Филип Здравески 10.12.2022 / 14:03 Култура Државната награда „Мето ...
| | веќе видена | слични

Наградите на добитниците во Кристалната сала на Собранието им ги врачи претседателката на Одборот за доделување на државната награда „Мето Јовановски“ Уранија ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на С. Македонија Стево Пендаровски јавно им честита на Денис Јанкуловски и Ленче Здравкин, кои се добитници на државната награда „Мето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 532 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 397 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 135 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Африм Османи, Влада Урошевиќ, Исмет Рамиќевиќ и кардиохирургот Јовев добитници на државната награда „Св. Климент Охридски“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: