Ковачевски: Буџет од кој се очекуваат резултати


Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, на кого речиси секој ден му „пукаат дојави за бомби“, додека трага по дојавувачите, на социјалните мрежи за в ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот Спасовски објаснувајќи ги капиталните расходи на предлог буџетот на министерството за внатрешни работи за 2023 година потенцираше дека во скоро ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот Спасовски на презентацијата на Буџетот на МВР за идната година потенцираше дека од проектите предвидени со капиталните расходи директен бенефит ќе ...
| | веќе видена | слични

„Темелот на нашиот безбедносен систем е добро подготвена и добро опремена полиција, и затоа Владата на Република Северна Македонија за 2023 година, буџетот на ...
| | веќе видена | слични

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во пред медиумите и јавностa го презентираше предлог Буџетот на МВР за 2023 година со вкупна вредност ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска на прес-конференција го презентираа Предлог-буџетот на МВР за 2023 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Предлог-буџетот за МВР за 2023 година е зголемен за шест проценти и ќе биде 182,7 милиони евра. Основната цел на предлог Буџетот 2023 е да се обезбеди ...
| | веќе видена | слични

Денеска, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Медија центарот на Владата на Република Северна Македонија, пред медиумите и граѓаните го ...
| | веќе видена | слични

Во насока на зголемување на мотивираноста на полицијата, министерот Спасовски при презентација на предлог буџетот на МВР за идната година потенцираше дека се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 471 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 433 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 144 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена

Ескалацијата на односите меѓу Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Буџет од кој се очекуваат резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: