Од утре се крева блокадата кај Мавровка и Црвен крст, Илинденска останува блокирана


Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на приватниот автобуски превозник „Слобода превоз“, Ленин Јовановски, истакна дека тие остануваат на своето барање и очекуваат во која било формат ...
| | веќе видена | слични

Со презентирање на докази, аргументи и факти, приватните превозници идната недела ќе настапат на состанокот во Владата каде ќе има и претставници од ЈСП и Град ...
| | веќе видена | слични

Ленин Јовановски од „Слобода Превоз“ кажа дека остануваат на своето барање и очекуваат да бидат повикани од страна на премиерот Димитар Ковачевски. Јовановски ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст oд о дговор на новинарско прашање на премиерот Димитар Ковачевски “Првин ние сме сведоци на уште една потврда за тоа како функционира градот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска информира дека следната недела ќе свика состанок со приватните превозници, ЈСП и Градот Скопје со цел да се информира за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата идната недела ќе свика состанок со приватните превозници, Јавното сообраќајно претпријатие и Градот Скопје со цел да се информира за каков проблем ...
| | веќе видена | слични

Ние ќе побараме од премиерот и да не се појават преставници на Градот бидејќи искрено нема што да покажат различно од документите што ги имаме ние кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 479 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се сите оние луѓе кои не сакаат Македонија да биде дел од Европската ...
сите 646 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 188 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре се крева блокадата кај Мавровка и Црвен крст, Илинденска останува блокирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: