Јаневска: Неспособноста на власта и случајот со синот на Талат Џафери го разруши образовниот систем во Република Македонија

„Притисокот и заканите секојдневно стануваат се пострашни и пострашни. Веројатно се чувствува оваа расположба во населението, дека власта ќе се промени. И ...
| | веќе видена | слични

Дали руските агенти во АНБ и владата дале зелено светло за давање македонски пасош на рускиот шпион Онишченко? Дали министерот за правда Тупанчевски е ставен ...
| | веќе видена | слични

Седумнаесет дена по откривањето на аферата за син му, се огласи и таткото Џафери. Откако со денови ги избегнуваше, новинарите денеска го начекаа при посетата ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека никогаш не вршел притисоци за членови на неговото семејството одговарајќи на новинарско прашање ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Никогаш, никаде и никому не сум вршел притисок што се однесува по однос и на мој статус и по однос на членови на семејство, изјави денеска претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сега и веднаш, треба да се активира образовниот инспекторат кој треба да напарави опсежна истрага за издадените дипломи на Универзитетот на Југоисточна Европа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Комисијата за антикорупција повторни се заинтересира за криминалот при полагање на правосуден испит и упис на Академија за судии, иако ...
| | веќе видена | слични

Професорката Весна Јаневска објаснува зошто шефицата на Државната Комисија за спречување на корупција Билјана Ивановска не може да запре прогонот на случајот ...
| | веќе видена | слични

Поразително е што американски тим за санкции ќе се бори против корупмирани функционери, смета антикорупциската комисија. Велат, очекувано било да интервенира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 473 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 183 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јаневска: Неспособноста на власта и случајот со синот на Талат Џафери го разруши образовниот систем во Република Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: