Јаневска: Директорка на ДИЦ, Елизабета Наумовска поништи испит на 111 кандидати за директори спротивно на законот

Вечерва Весна Јаневска, претседателката на Комисија за образование на ВМРО-ДПМНЕ при гостување во емисијата „Што не е јасно“ говореше за злоупотребата на ...
| | веќе видена | слични

Дали руските агенти во АНБ и владата дале зелено светло за давање македонски пасош на рускиот шпион Онишченко? Дали министерот за правда Тупанчевски е ставен ...
| | веќе видена | слични

Седумнаесет дена по откривањето на аферата за син му, се огласи и таткото Џафери. Откако со денови ги избегнуваше, новинарите денеска го начекаа при посетата ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека никогаш не вршел притисоци за членови на неговото семејството одговарајќи на новинарско прашање ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Никогаш, никаде и никому не сум вршел притисок што се однесува по однос и на мој статус и по однос на членови на семејство, изјави денеска претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сега и веднаш, треба да се активира образовниот инспекторат кој треба да напарави опсежна истрага за издадените дипломи на Универзитетот на Југоисточна Европа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Комисијата за антикорупција повторни се заинтересира за криминалот при полагање на правосуден испит и упис на Академија за судии, иако ...
| | веќе видена | слични

Професорката Весна Јаневска објаснува зошто шефицата на Државната Комисија за спречување на корупција Билјана Ивановска не може да запре прогонот на случајот ...
| | веќе видена | слични

Поразително е што американски тим за санкции ќе се бори против корупмирани функционери, смета антикорупциската комисија. Велат, очекувано било да интервенира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 433 | | | веќе видена

Не сакам екстремни мерки, но можеби треба да одиме до таму, да наметнеме вето за да се отрезнат овие политичари и не го исклучувам тоа, истакна за бугарска ...
сите 295 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Ајде да докажеме дека стоиме зад мирот и младите, нема да го напуштам бродот без да ја ставам ДУИ на реформскиот пат. Јас сум за младината, да ја поддржиме и ...
сите 144 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена

Ескалацијата на односите меѓу Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јаневска: Директорка на ДИЦ, Елизабета Наумовска поништи испит на 111 кандидати за директори спротивно на законот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: