Еве каде вее снег во моментов во Македонија- сообраќајот по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб дожд има на Стража, Маврово, Струга, Македонски Брод и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

– Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
| | веќе видена | слични
5 копии
10 копии

Сообраќајот на патниот правец Р1202 Маврово - Дебар, помеѓу бензинската пумпа Макпетрол и манастирот Св.Јован Бигорски од 03:10ч. е во прекин поради свлечиште. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 303 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 189 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве каде вее снег во моментов во Македонија- сообраќајот по влажни коловози

Од:
До кого (е-маил):
Порака: