Од утре деблокада на крстосницата кај Мавровка и Црвен крст,автобусите остануваат на Илинденска

Деталите ги има Игор Стефановски.. Игор извесно е дека Скопјани ќе може барем малку да здивнат од сообракајниот хаос... Каква е во моментов сосотојбата и има ...
| | веќе видена | слични

Денеска нови дојави за бомби биле испратени наелектронските адреси на Фудбалската Федерација на Македонија,спортската сала „Борис Трајковски“, “скопските ...
| | веќе видена | слични

Тој доаѓа на местото на Виктор Димовски кој е кандидат да замине на амбасадорско место... Пред Владата е Андријана Лазова, Андријана што велат од Владата за ...
| | веќе видена | слични

 Пред владата е Андријана Лазова. Дали се знае наследникот на Виктор Димовски, Кога може да се очекуваат владините одлуки? Во видеото погледнете го целиот ...
| | веќе видена | слични

Ваквата најава ја затече собраниската Комсиија за надзор која планира во четврток да ја продолжи прекинатата седница за случајот Онишченко. Деталите ги има ...
| | веќе видена | слични

Пред Министертвото за надворешни работи е Михајло Видимлиски, кои се последните информации? Целосниот извештај погледнете го во видеото.
| | веќе видена | слични

,До кога ќе трае ова и што треба да се случи за да се случи да бидат откриени тие што стојат зад овие дојави? На оваа тема Игор Стефановски разговараше со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 480 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 761 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 161 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре деблокада на крстосницата кај Мавровка и Црвен крст,автобусите остануваат на Илинденска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: