Пленковиќ: Граѓаните и стопанството најмногу ќе имаат корист од членството во Шенген

Откако Хрватска денеска доби едногласна поддршка од Советот на министри за внатрешни работи и за правда во Брисел за влез во Шенген зоната на 1 јануари ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролот на Европската Комисија, Ерик Мамер, потврди дека неговата институција не финансира огради и ѕидови на надворешните граници. Оваа потврда доаѓа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека од почетокот на годинава приливот на илегални мигранти од територијата на Македонија е зголемен за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот премиер на Чешка Андреј Бабиш денеска во присуство на претседателите на Србија и Унгарија Александар Вучиќ и Каталин Новак на граничниот премин ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјавил дека неговата земја презема два вида мерки поврзани со илегалната миграција – едната е укинување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германија и Швајцарија сакаат да ги засилат полициските контроли на нивната заедничка граница за да се борат против илегалната миграција, се согласија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германија и Швајцарија имаат намера да ја зајакнат полициската контрола долж нивната заедничка граница за да се борат против илегалната миграција, јави ДПА. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Унија мора да стори повеќе за да ги заштити своите граници и да ги запре чамците со мигранти од Северна Африка, изјави денеска пред националниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 304 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Барнс рече дека амбициите на кинескиот претседател Си Џинпинг за Тајван не треба да се потценуваат и покрај тоа што перформансите на руската војска во Украина ...
сите 230 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 189 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пленковиќ: Граѓаните и стопанството најмногу ќе имаат корист од членството во Шенген

Од:
До кого (е-маил):
Порака: