Таравари: Американскиот тим за санкции ќе биде катализатор на промени во борба со корупцијата

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска денеска реагира по информацијата дека Апелациониот суд ја укинал првостепената пресуда ...
| | веќе видена | слични
2 копии

В.д. претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари на прес-конференција оцени дека државата капитулирала пред криминалот и корупцијата поради примерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска денеска на својот фејсбук профил изрази загриженост за информацијата дека Апелациониот ...
| | веќе видена | слични

Алијансата за Албанците надеж во борбата со корупцијата гледаат единствено во САД со започнување на како што истакна првиот човек на партијата Арбен Таравари ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во Тетово, коментирајќи ја одлуката на Апелациониот суд – Скопје за укинување на првостепената пресуда ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Апелацискиот суд – Скопје за укинување на првостепената пресуда за случајот „Таргет-Тврдина“ со која поранешниот директор на Управата за безбедност ...
| | веќе видена | слични

Го повика Апелациониот суд да ги соопшти причините за оваа одлука. – Со голема доза на загриженост ја примив информацијата дека Апелациониот суд ја укинал ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска изрази голема загриженост поради одлуката на Апелацискиот суд со која ја укина ...
| | веќе видена | слични

Заменик на претседателот на Владата задолжен за политики за добро владеење, Славица Грковски изрази големо незадоволство од одлуката на Апелациониот суд за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 479 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 397 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 135 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 150 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат руската војна, која трае веќе 12 месеци. „Фирмите и ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Американскиот тим за санкции ќе биде катализатор на промени во борба со корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: