ЕСМ произведе 12.634 MWh електрична енергија


За околу 16% поскапа струја му понудила АД ЕСМ на ЕВН Хоум. Односно од цена 56 евра наместо досегашните 48% за периодот јануари – јуни 2023 година.На јавниот ...
| | веќе видена | слични

Денес премиерот Димитар Ковачевски изјави дека г раѓаните нема да имаат ценовен шок на 1 јануари 2023 година во однос на цената на струјата, а оние граѓани ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Граѓаните нема да имаат ценовен шок на 1 јануари 2023 година во однос на цената на струјата, а оние граѓани коишто најмалку трошат, коишто најмногу заштедиле, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предупредувањето на Енерџи деливери солушнс (ЕДС) во изминатиот период дека поради акумулираните долгови за електрична енергија, дел од јавните институции и ...
| | веќе видена | слични

Р аботата на секое трговско друштво во државна сопственост, јавно претпријатие или институција ја евалуира Комисија за економски систем врз основа на ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ понуди за 16% повисока цена на струјата на тендерот на универзалниот снабдувач ЕВН ХОУМ. Сегашната цена од 48 евра за мегаватчас се зголемува на 56 ...
| | веќе видена | слични

Работата на секое трговско друштво во државна сопственост, јавно претпријатие или институција ја евалуира Комисија за економски систем врз основа на финансиски ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ беше единствен понудувач на денешниот тендер за набавка на електрична енергија. -Оваа цена е за околу 16% повисока од претходната која беше добиена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дојде 4-ти февруари, а Ковачевски и Пендаровски не открија кои странски служби шират антимакедонска пропаганда, и самите работат во нивна корист, се вели во ...
сите 201 | | | веќе видена

Владата одредува каде снимателите ќе снимаат за време на чествувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.На новинарите, пак, влезот во црквата им е ...
сите 202 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 83 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Ескалацијата на односите меѓу Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера ...
сите 433 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ произведе 12.634 MWh електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: