Стоилковски: Ова е коалицијата Тачела против Скопје, а лепак се провизии и криминал


Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за "џепарац за џоинт", пишува на Фејсбук Наум Стоилковски, ...
| | веќе видена | слични

Имам директни закани од лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, тврди градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска. „Доколку не го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тактиката Арсовска да измислува лаги, а Ковачевски да ја брани и да ги шири тие лаги, само кажува што било договорено на нивните тајни средби, велат од ...
| | веќе видена | слични

Улогата на Арсовска е да дефокусира од скандалите на владата, а за возврат власта да го прави она што најдобро знае, да замиже пред сите криминали, тендери и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кавгите за тендери и раце во медот меѓу Мицкоски и Арсовска на површина извадија страшни и скандалозни закани и навреди, рече портпаролката на СДСМ, Богданка ...
| | веќе видена | слични

„Од првиот момент кога ќе станам премиер, ќе те влечеме по улици“ и „Ќе го бришеме подот со тебе“ вака според Арсовска, се заканувал шпицниот градоначалник ...
| | веќе видена | слични

„Добро е што приватните превозцници излегоа во пресрет на барањето на премиерот да ги ослободат улиците и да овозможат граѓаните да живеат нормлано. Тие ...
| | веќе видена | слични

Арсовска го обвини Мицкоски за директни закани, а ВМРО-ДПМНЕ и порача на градоначалничката на Град Скопје да се провери дели е психички здрава, тоа говори за ...
| | веќе видена | слични

Арсовска и Тачела коалицијата прво народот го нарекоа багра, а сега измислува непостоечки работи и разговори кои не се случиле. Отворено се сомневаме дали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На утрешното чевствување на 151-вата година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, официјално ќе присуствува делегација од бугарскаа влада, ...
сите 493 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 512 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 433 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 589 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 137 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 589 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Ова е коалицијата Тачела против Скопје, а лепак се провизии и криминал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: