Стоилковски: Ова е коалицијата Тачела против Скопје, а лепак се провизии и криминал


„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тактиката Арсовска да измислува лаги, а Ковачевски да ја брани и да ги шири тие лаги, само кажува што било договорено на нивните тајни средби, велат од ...
| | веќе видена | слични

Улогата на Арсовска е да дефокусира од скандалите на владата, а за возврат власта да го прави она што најдобро знае, да замиже пред сите криминали, тендери и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кавгите за тендери и раце во медот меѓу Мицкоски и Арсовска на површина извадија страшни и скандалозни закани и навреди, рече портпаролката на СДСМ, Богданка ...
| | веќе видена | слични

„Од првиот момент кога ќе станам премиер, ќе те влечеме по улици“ и „Ќе го бришеме подот со тебе“ вака според Арсовска, се заканувал шпицниот градоначалник ...
| | веќе видена | слични

„Добро е што приватните превозцници излегоа во пресрет на барањето на премиерот да ги ослободат улиците и да овозможат граѓаните да живеат нормлано. Тие ...
| | веќе видена | слични

Арсовска го обвини Мицкоски за директни закани, а ВМРО-ДПМНЕ и порача на градоначалничката на Град Скопје да се провери дели е психички здрава, тоа говори за ...
| | веќе видена | слични

Арсовска и Тачела коалицијата прво народот го нарекоа багра, а сега измислува непостоечки работи и разговори кои не се случиле. Отворено се сомневаме дали ...
| | веќе видена | слични

Заканите што ги посочува Арсовска потврдуваат, дека нема никаква промена во ВМРО-ДПМНЕ, тоа е истата насилничка матрица, која граѓаните на своја кожа ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 516 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Ова е коалицијата Тачела против Скопје, а лепак се провизии и криминал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: