СП2022: Стерлинг се враќа во англиската репрезентација


Компанија во Дорсет, југозападна Англија, соопшти дека се соочува со огромна загуба откако купила 18.000 маици со порака „Англија, победниците на Светското ...
| | веќе видена | слични

Вообичаено на секој голем турнир, без оглед дали е Светско или Европско првенство, англиските навивачи често знаеле да бидат центар на внимание поради своето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту еден англиски навивач не беше уапсен на Светското првенство во Катар, потврди Марк Робертс, шефот на Одделот на британската полиција задолжен за фудбал, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Англичаните имаат одлични фудбалери во своите редови, па така пред секое големо натпреварување навивачите имаат и највисоки очекувања. Така беше и од ова ...
| | веќе видена | слични

Англичаните одиграа многу солиден Мундијал, а беа елиминирани во европскиот класик од актуелниот светски првак Франција, во рамноправен дуел од четвртфиналето ...
| | веќе видена | слични

Англија го заврши настапот на Светското првенство и тоа откако загуби од Франција со 2-1. Ова беше средба на која трагичар беше Хари Кејн кој во завршницата не ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот капитен на Ливерпул, Стивен Џерард, би можел да биде идниот селектор на Англија, пренесуваат медиумите од Обединетото Кралство. Џерард на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На утрешното чевствување на 151-вата година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, официјално ќе присуствува делегација од бугарскаа влада, ...
сите 494 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 512 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 432 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 589 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги продолжи средбите со граѓаните, овој пат со жителите на општина Јегуновце. Покрај претседателот Ахмети, говор пред ...
сите 137 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 589 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СП2022: Стерлинг се враќа во англиската репрезентација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: