Блокадите на приватните превозници го намалија обемот на продажба и на дистрибуција на производи

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
| | веќе видена | слични

Да се пријавите дека од здравствени причини не сте во состојба да присуствувате на седница, а наредниот ден во добра општа физичка состојба (за психичка ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вчерашната емисија „360 степени“ на Алсат телевизија гостуваше Данела Арсовска, градоначалничката на град Скопје. Васко Попетрески и рече на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска гостуваше во „360 Степени“ на „ТВ Алсат“ при што откри дека граѓаните ќе добијат реформиран автобуски превоз. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката Данела Арсовска ги тргна портретите на досегашните градоначалници на Скопје кои над 20 години стоеја во салата за состаноци до нејзиниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 516 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се сите оние луѓе кои не сакаат Македонија да биде дел од Европската ...
сите 671 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блокадите на приватните превозници го намалија обемот на продажба и на дистрибуција на производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: