(ВИДЕО) Ресман: Безбедноста во Германија функционира, но поврзаноста со Русија на десничарските екстремисти претставува опасност


Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во воената доктрина, терминот „хибридни закани“ подразбира широк спектар на мерки, алатки и техники, во кои се вклучени дезинформации, сајбер напади, ...
| | веќе видена | слични

Државата нема посебен документ за борба против дезинформациите. Потребна е едукативна кампања за штетното влијание на дезинформациите и работа на зголемување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Состојбата со дезинформациите кај нас е слична како и во целиот регион откако започна инвазија на Русија против Украина. Таа кампања, таа активност се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Катерина Соколова од Институтот за новинарство во Кијив, Украина беше една од учесничките на на првата Меѓународна недела на новинарството отпорно на ...
| | веќе видена | слични

„Проблемите со пропагандата, но и демократијата во Северна Македонија ги имаат и земјите од источното партнерство во проектот Медиумски дијалог. Тоа беше ...
| | веќе видена | слични

„Пред неколку години се запознав со Џабир и работата на ЦИВИЛ/ЦИВИЛ Медиа. Заклучивме дека проблемите со пропагандата, но и демократијата во Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Негаторите на македонскиот народ и македонската држава нема да влезат во државата, рече вчера премиерот Димитар Ковачевски во врска со денешното чествување на ...
сите 391 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 444 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 358 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и на повисоките места и од дожд и снег во пониските предели. Попладне ќе ...
сите 208 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Ресман: Безбедноста во Германија функционира, но поврзаноста со Русија на десничарските екстремисти претставува опасност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: