Таравари: Американскиот тим за санкции ќе биде катализатор на промени во борба со корупцијата


В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
| | веќе видена | слични
15 копии

– Посетата на американскиот тим за санкции е во функција на скенирање на состојбите во судството, но политичката порака од тоа е дека треба сами да ги ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата не ги повикала истражителите на САД во земјата, потврди денеска премиерот Димитар Ковачевски, наведувајќи дека тој немал средба со нив и дека се работи ...
| | веќе видена | слични

Тимот од САД за борба против корупцијата во Македонија беше и замина, а наскоро треба да се знаат и лицата кои ќе се најдат на црната листа. Според објавите ...
| | веќе видена | слични

 Тој го дообјаснува министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој кажа дека Македонија самата побарала од САД да помогне во борбата против корупцијата, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска порача дека има голема забуна околу американскиот тим за санкции кој треба да истражува корупција во земјава. -Тоа не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Тројца научници ги повикаа политичките партии да не си играат со темата пред избори. Предлогот за мисија „Македонија“ во ЕУ и САД научниците му го предложиле ...
сите 306 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 235 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 87 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 92 | | | веќе видена

Барнс рече дека амбициите на кинескиот претседател Си Џинпинг за Тајван не треба да се потценуваат и покрај тоа што перформансите на руската војска во Украина ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Американскиот тим за санкции ќе биде катализатор на промени во борба со корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: