Експресно назначен наследник на Енрике


Уште една оптимистичка изјава доаѓа од селекторот на Мароко, Валид Реграгуи. Откако претходно најави дека неговата селекција ќе игра во финалето, сега најавува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Серхио Бускетс попладнево соошто дека става крај на репрезентативната кариера, фудбалерот од средниот ред им се заблагодари на сите, од обезбедување и економ, ...
| | веќе видена | слични

Лука Модриќ ќе ја предводи Хрватска во утрешниот дуел за третото место на СП 2022 против селекцијата на Мароко. Сепак, тоа нема да биде последен меч на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 433 | | | веќе видена

Не сакам екстремни мерки, но можеби треба да одиме до таму, да наметнеме вето за да се отрезнат овие политичари и не го исклучувам тоа, истакна за бугарска ...
сите 296 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 144 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експресно назначен наследник на Енрике

Од:
До кого (е-маил):
Порака: