Андонов: За една година во С. Македонија изградени над 80 мегавати на сончеви електрани


2 копии

Регионот треба да се стреми кон што побрза енергетската транзиција, истакна Виктор Андонов соработник за енергетика во Владата на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

После повеќегодишна дискусија конечно вчера Европската унија донесе одлука со која данокот на профитот на фирмите кои се во рамките на ЕУ ќе треба да биде на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска во Виена учествуваше на 20. Министерски состанок на Енергетската заедница. Со состанокот претседаваше ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Виена учествуваше на 20. министерски состанок на Енергетската заедница, на кој се дискутираше за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Владата изработи стратегија за развој на енергетиката до 2040 година согласно европскиот „зелен договор“ што налага производството на електрична енергија од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски денеска учествуваше на првата панел дискусија на Самитот Западен Балкан -Европска Унија во ...
| | веќе видена | слични

Андонов на панелот „Обновливи извори реалност или мит" потенцираше дека токму оваа европска енергетска криза придонесе за зголемени активности во нови ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 735 | | | веќе видена

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 341 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
сите 205 | | | веќе видена

Амасадорот на ЕУ, Дејвид Гир вели дека сите земји кои сакаат да се придружат на ЕУ, треба да ги применуваат стандардите за човекови права. Тоа се очекувањата, ...
сите 272 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андонов: За една година во С. Македонија изградени над 80 мегавати на сончеви електрани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: