ЕСМ произведе 12.634 MWh електрична енергија, целосно е задоволена потрошувачката


Во Термоелектраните произведени се 11.410 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 1.224 MWh.   Во изминатото деноноќие преку ЕСМ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЕВН Хоме како Универзален снабдувач на електрична енергија, на денешниот тендер за набавка на електрична енергија за задоволување на потребите на корисниците ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ на последниот тендер за набавка на струја за следните шест месеци ѝ понуди на ЕВН Хоме купопродажна цена на електрична енергија од 56 евра за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Предупредувањето на Енерџи деливери солушнс (ЕДС) во изминатиот период дека поради акумулираните долгови за електрична енергија, дел од јавните институции и ...
| | веќе видена | слични

При тоа, како што посочуваат, во термоелектраните се произведени 13.235, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци 2.256 мегават часови електрична ...
| | веќе видена | слични

Со првиот пакет мерки, ОРМ бара од Владата директно да ја субвенционира цената на електричната енергија што ја купуваат компаниите на отворениот пазар над ...
| | веќе видена | слични
3 копии

АД ЕСМ вчера произведе 15.491 MWh електрична енергија, со што целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите потрошувачи. Во Термоелектраните ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи вечерва изјави дека долгот за неплатените сметки за струја на ...
| | веќе видена | слични

Од 55 до 57 евра е цената за мегават час која ЕСМ ќе ја понуди на ЕВН Хоум, дознаваме од свои извори. Цената беше формирана на затворена седница на Владата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 265 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 123 | | | веќе видена

Порота во Њујорк поднесе обвинение против поранешниот американски претседател Доналд Трамп во врска со нелегална исплата за молчење на порно актерката Сторми ...
сите 113 | | | веќе видена

Професорката Солза Грчева со жестока реакција на најавеното зголемување на платите на функционерите за 78 проценти, што би требало да следува по одлуката на ...
сите 49 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ произведе 12.634 MWh електрична енергија, целосно е задоволена потрошувачката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: