ЕСМ произведе 12.634 MWh електрична енергија


4 копии

При тоа, како што посочуваат, во термоелектраните се произведени 13.235, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци 2.256 мегават часови електрична ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи вечерва изјави дека долгот за неплатените сметки за струја на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од 55 до 57 евра е цената за мегават час која ЕСМ ќе ја понуди на ЕВН Хоум, дознаваме од свои извори. Цената беше формирана на затворена седница на Владата и ...
| | веќе видена | слични

Во моментов се прават калкулации за евентуалната цена на електрична енергија од 1 јануари, но Владата нема да дозволи да има ценовен шок за граѓаните, изјави ...
| | веќе видена | слични

Долгот за неплатените сметки за струја на здравствени установи и јавните институции ќе биде платен онолку колку што можат да се најдат средства во буџетот за ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи вечерва изјави дека долговите за струја на здравствени ...
| | веќе видена | слични

Потрошувачите од првиот и вториот тарифен блок од 1-ви јануари може да имаат поевтина струја, најави првиот човек на ЕСМ. И покрај пет процентното зголемување ...
| | веќе видена | слични

– Наша заложба е да нема значително зголемување на цените на електричната енергија по 1 јануари идната година иако трендот на зголемување на цените на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 301 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 301 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ произведе 12.634 MWh електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: