„Арсовска даде ветувања за приватните превозници, АМА БЕВ ИЗЛАЖАН ОД НЕА“


Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
| | веќе видена | слични

Да се пријавите дека од здравствени причини не сте во состојба да присуствувате на седница, а наредниот ден во добра општа физичка состојба (за психичка ќе ...
| | веќе видена | слични

„Добро е што приватните превозцници излегоа во пресрет на барањето на премиерот да ги ослободат улиците и да овозможат граѓаните да живеат нормлано. Тие ...
| | веќе видена | слични

Арсовска го обвини Мицкоски за директни закани, а ВМРО-ДПМНЕ и порача на градоначалничката на Град Скопје да се провери дели е психички здрава, тоа говори за ...
| | веќе видена | слични

Се работи за системски безбедносен проблем во Македонија и системско потфрлање на службите за безбедност и антитероризам кои се наоѓаат во Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Заканите што ги посочува Арсовска потврдуваат, дека нема никаква промена во ВМРО-ДПМНЕ, тоа е истата насилничка матрица, која граѓаните на своја кожа ја ...
| | веќе видена | слични

Шокантните признанија што се појавиja во кавгата помеѓу Христијан Мицкоски и Данела Арсовска само потврдуваат дека во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена, дека тоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Интегрално соопштение од СДСМ: Кавгите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски од една и Данела Арсовска од друга страна, открија скандалозни признанија за ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ се огласија со соопштение по повод синоќешното интервју на градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска која информира дека добила закани и ...
| | веќе видена | слични

Оставка поради здравствени причини на почетокот на 2023 година. Неофицијално, Арсовска размислува за предвремено завршување на градоначалничкиот мандат. Но, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се сите оние луѓе кои не сакаат Македонија да биде дел од Европската ...
сите 364 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат 12-месечната војна на Русија.Фирмите и бизнисмените кои ...
сите 418 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 189 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 152 | | | веќе видена

Екс македонскиот амбасадор во Букурешт Благој Зашов му пишува писмо на актуелниот бугарски технички премиер Милков во кое му вели дека веќе не му е драг затоа ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Арсовска даде ветувања за приватните превозници, АМА БЕВ ИЗЛАЖАН ОД НЕА“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: