Јовановиќ: Сè додека висок функционер не заврши зад решетки, не можеме да зборуваме за борба со корупцијата


Ова што сега се предлага како даночна реформа воопшто не е даночна реформа оти сè останува исто. Јас и пред да влезам во Министерството за финансии зборував за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Македонија немаме лидери, имаме луѓе што ја окупираат позицијата лидер, вели претприемачот Зоран Витанов во интервју за „Макфакс“. „Има два вида лидери, ...
| | веќе видена | слични

Македонската дипломатија со најкраток одговор не оди никаде. Дури и стагнацијата значи уназадување, вели за „Студио 10“ поранешниот амбасадор Ѓорѓи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 213 | | | веќе видена

Во медиумите во Македонија бледо помина информацијата што ја објави министерот за надворешни работи Бујар Османи дека се формирал некаков „КВАД 100% во кој ...
сите 262 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 168 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 92 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 62 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановиќ: Сè додека висок функционер не заврши зад решетки, не можеме да зборуваме за борба со корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: